2019. december 29., vasárnap

Munkavégzés hagyományosan

Vannak még keleten szakértők




A képen a következők lehetnek: 1 személy, belső tér

Bronze Age Axehead types

NGC - CERTIFIED 400 YEAR OLD MUGHAL EMPIRE GOLD COIN...

Ghost Buschraft - Drágakőkeresés Magyarországon - hasznos és problémás dolgok




Ghost Buschraft - Drágakőkeresés Magyarországon - hasznos és problémás dolgok

Elgondolkodtató esetek, megoldandó problémák, hiányzó oktatási anyagok

Tehetetlen, ki nem mozduló emberek - és tied a világ, használd ki - és változtass gondolatok..


És még?


Mi maradt hátra?

Hegyesi Eszter videója: Világító ásványok

A világító ásványokkal én is foglalkoztam, 2008-tól kezdve, újra, nem csak régészeti és vegyészeti célzattal és célokkal. Rengeteg anyagom volt feldolgzva, és félig feldolgzva, le nem publikálva.

Most találtam a videót, ajánlom mindenki figyelmébe, aki fémekkel, régészettel, ékszerekkel és geológiával foglalkozik, vagy spontán érdeklődő.



Bekeményít az EP a "konfliktusos ásványok" ügyében

Háborúk és ásványok - Aranybányászat Afrika közepén

Fémkeresőzés- felderítés - régészeti segédág, de nem régészet!


Fémkeresőzés- felderítés - régészeti segédág, de nem régészet!

Szobrászat, fémszálak felhasználásával - ötvöstechnikák élőben


Szobrászat, fémszálak felhasználásával - ötvöstechnikák élőben

Magyar Fémkeresős- Egy bőséges nap


Bár nem értek egyet a fémkeresőzéssel, és csak szükséges kiegészítőnek tartom, ha régészeti feltárás van, a létező anyagokat és adatokat közzé szeretném tenni.

Mivel a fémek helyzetét a fémkeresős nem rögzíti, a munkámban, a régészetben, és a vegyészeti munkámban is kárt tesz, akármilyen szabályozás alá került. Ennél csak szigorúbban tudnám elképzelni a munkát. A fémkeresős, aki vesz egy készüléket és engedélyt kér, nem egyenlő a régésszel és nem egyenlő a restaurátorral. A technika pedig csak egy segédeszköze és segéd lehetősége a régészeti munkának. Részben!

A későbbiekben talán lesz időm részletesen is kifejteni, a fenti videó hatására miért is gondolom így. Vagy akár a többi videó és a hallott fémkeresős történetek alapján.


Beleértve azt, hogy a fémkeresősök babonából még a régésztől is pénzt akarnak kérni a leletért!

És sok más tapasztalatom van az egyetemi képzés alatti évekből- nem a technikára, csak a visszaélésekre, a bántalmazásokra és az egyetemi oktatási visszaélésekre vonatkozóan!

Ehhez pedig csak gratulálni tudok mindenkinek a 9 szakmámmal, meg az eltűnt anyagokkal!

Pityke készítése az Alföldön

Máté Gold Ötvösműhely Így dolgozunk mi

Gemstone Found in King Tut's Tomb Formed When A Celestial Body Collided with Earth


Gemstone Found in King Tut's Tomb Formed When A Celestial Body Collided with Earth

Fémkeresés - Letűnt korok tárgyai

6 mm-es féldomború karikagyűrű készítése

Fémkeresőzés Németországban 15. rész - A régészet és a fémkeresők - hibák és valóság

Fémkeresők, régészek és leletek sora

Ékszerész szakma bemtuatása- Duális Szakképzés

Mohr Lajos ötvösművész- Cece

Székács Ákos ötvösművész

Ötvösművészek műhelyében- Jajesnica Róbert

Ötvösművészek műhelyében- Muharos Lajos

Miért szép? Veres Éva ötvös iparművésszel

"Kincskészítők műhelytitkai" avagy Ötvös Mesterség Történeti Gyűjtemény

Magyar találmány- fémekből

Tervek és valóság

Igaz, hogy ezt a blogot már inkább kreatívnak és nem gyűjtési helynek akartam megalkotni, de láthatóan valahogyan szelektálni kell az információkat, és megfelelően összegyűjteni az anyagokat, amelyekből dolgozni lehet, vagy amiket fel is lehet valójában megfelelő szinten dolgozni.

Elgondolkodtató dolgokkal találkoztam az elmúlt időszakokban, nem csak az irigység szintjén, de még abban is,  amiről nem szívesen beszélek, de nem kerülhetem meg. Nem csak a lopásokról van itt szó. Egy bizonyos szintig az etikátlan ember végrehajtja a lopásokat, de amikor szembesül azzal a ténnyel, hogy újra ugyanannak az embernek a keze alá fog más területen is kerülni, és újra le fog bukni és újra bajt generálva a másik haragját előidézi, akkor valójában felmerül a kérdés: nem gondolkodik és nem gondolkodik el?

Barokk körmondatokkal körülírni, folyton elrejteni vagy célozgatni a visszaéléseket, a legjobb és legnagyobb jóindulattal sem tudom. Hol az egyik, hol a másik szakmámmal botlok beléjük. Amit alkottam hol itt, hol ott kell felhasználnom, ha más hivatkozik rá és kéri, leigazolnom. Ha el is veszi  más, sokan kérték, sokan tudnak mindenről, mióta csak beszélni tudok.

Én is vezetőként tanultam, dolgoztam és folyton tanulok. Az élet tanulás, életünk végéig tanulunk. Aki nem képes tanulni, nem képes változni, az úgyis belebukik és lejár az élete. Az mindegy, miben is hisz valójában, mely vallásokban, milyen a hite, milyen a világa, milyenek az elképzelései. Egyelőre az egész univerzumban nincs olyan lény, aki felül írta volna valaha is a halál folyamatát, a test pusztulását, a lélek felfelé s lefelé menő spirálját, a fizika és a kémia törvényeit. Befolyásolni az ember már sok mindent tud, de a kis részecskék végtelenjében még mindig talál új végtelen kis részecskéket, újabb törékeny és ismeretlen dolgokat.

Elgondolkodok minden egyes visszaélésnél, amit ellenem és mások ellen követnek el. Mérges vagyok, szeretném az általam tanult dolgokat átadni, rávezetni miért is buta a másik, miért döntött rosszul, miért nem veszi észre, hogy az etikája áthágásával több kárt okoz magának, és másoknak, mint amennyit nyerhet a visszaélésével. Sok éve dolgozom ezen, sok szakmát szereztem, de annyi emberre nem tud hatni egy ember, mint kellene, különleges képességek birtokában.

Aki nem akar tanulni, és elhiszi, hogy nem tud, nem is fog eljutni arra a szintre, hogy elsajátítson valamit, megjegyezzen, alkalmazni kezdjen valamit. Ha valaki az értékrendeket nem tanulja meg időben, nehéz lesz élete bármely pillanatában valami mást produkálnia, és másképpen csinálnia az életét.


A gondolatok nagy részét nem is lehet leírni. Sok olyan vers, sok olyan esemény van, amit szívesen közzé tennék, de már nyoma sincs, a fájdalom, a sokk, az elkedvetlenés más nyomására, vagy visszaélésére eltemeti, elmossa.. a végtelenbe, és nehéz lesz bárkinek újra tanulnia, megalkotnia, rájönnie. S amire ez megtörténik, a többire nem fog már emlékezni senki...


Az élet, az idő megy. Az, hogy ki mit választ és hogyan dönt a pillanatban, már nem tudja visszahozni. Lehet bocsánatot kérni, megbocsátani, .. de az már más idő, más tér, s közben sok más történés és gondolat zajlik közben, sok más ember másként dönt, máshol van.. S te nem vagy és nem lehetsz már ott és mellette..


Gondold el, hány és hány definiált egyenes mozog és létezik közötted a térben, közvetlenül csak egy méteren belül is, ha csak az 1 mm-es beosztásokra gondolunk. S ha matematikailag tovább tagolod a teret, és az egyenes vastagsága még tovább tagolódik, akkor mi van? Mennyi minden áll két ember között, és két ember közé?

És hány gondolat?

Ez az egész régészet?

Ez az egész elmélet?

Ez az egész fizika?

Ez az egész harc?

Ez az egész gondolat, és valóság?


Mit is szeretnél? Tudod valójában?

Drágakövek a színfalak mögött - Burma 2.0./2

Drágakövek I.-II.





A másik Pompeji - Élet és halál Herculaneaumban

Gyémánbányászat Sierra Leone-ban

Ásványok kialakulása és előfordulása a Zempléni- hegységben

2019. december 23., hétfő

Elhunyt vitéz lovag Szilágyi Árpád magyar arany érdemkeresztes "kultúrhérosz", nemzetőr ezredes - Lakatos Pál megemlékezése

Lakatos Pál Megemlékezése






Felhatalmazásával átveszem a Magyar Rádió Vasárnapi Krónika volt főszerkesztőjének cikkét Méltó megemlékezésként vitéz lovag Szilágyi Árpád nemzetőr ezredesről.






https://www.facebook.com/lakatos.pal/posts/2598493793597097


https://www.facebook.com/lakatos.pal/posts/2598493793597097






Ma érte szól a harang. Érte, a 83 éves korában ma délelőtt 10 órakor, a Szegedhez közeli Deszken meghalt szegedi városvédő polgárért, vitéz lovag Szilágyi Árpádért, aki Szeged-Alsóvárosban, a Földmíves utca 13-ban született és itt is élte le rendkívül gazdag életét.

Nem kincsekben, tettekben volt ő gazdag.


"Szilágyi Árpád Szegeden született 1936-ban. Édesapja jó nevű iparos, az államosításig cipőboltot vezet. Árpád egyik bátyját 1951-ben összeesküvés miatt 5 év börtönre ítélik, édesapját a pribékek megverik. Egy évvel később meghal. Származása és bátyja miatt Árpádot nem veszik fel középiskolába, esztergályosként dolgozik. Elvégzi a gépipari technikumot, majd a Rózsa Ferenc gimnáziumban tanít. Közben tanul, építőipari üzemmérnök képesítést is szerez. 1956-ban a szegedi tejüzemben dolgozik, a forradalom idején sem adják fel a munkát, ellátják a lakosságot, a kórházat, a klinikákat. Amikor a fővárosba szállítanak tejet, jár a Széna téren is, de a harcokban nem vesz részt."


1956 emlékét azonban tiszta szívvel ápolja. De minden fontos neki, ami Szegedhez kapcsolódik. 14-15 éves volt, ez a vészterhes ötvenes évek időszaka, amikor az alsóvárosi templomból elvitték a papokat. Elnémultak a harangok. Ekkor Árpád, akit barátomnak tudhattam, két unokatestvérével együtt, reggel, délben és este is, heteken keresztül megszólaltatta a harangot.


A harang, mint a vész jelzője, de egyben a dicsőség jelképezője is, mindig fontos volt számára. Nem véletlen tehát, hogy 2017. május 21-én, Szeged Napján, a Szegedi Dómban, hálaadó szentmise keretében felszentelték a világ magyarságának összefogásáért Őrbottyánban közadakozásból készített 56 kilós harangot, amelyet még aznap el is helyeztek az évek alatt nemzeti emlékparkká alakított szülőház udvarán, hogy haranghangjából kicsengjen: "Egy haza van, az Magyarország".


Az ő élete is bizonyította, nem kell ahhoz világhíressé lenni, hogy valaki szerethesse a hazáját. És tegyen is érte.

Árpád élete jelentős pillanatának tartotta, amikor létrehozta a Szegedi Hagyományőrző és Városépítő- Védő Egyesültet. Mindenre odafigyelt, ami szegedi. Kertjében a kettős kereszt felirata is hirdeti a magyar ember számára legfontosabb gondolatot: "Istenért, Hazáért, Nemzetért!"


Nemzeti Emlékkertjében szobor emlékeztet szüleire, de Bálint Sándorra is, a magyar néprajzkutatóra és művészettörténészre, „a legszögedibb szögedire”, a 20. századi magyar néprajz és folklorisztika egyik legnagyobb alakjára, aki rövid ideig nemzetgyűlési képviselő is volt.

Akinek fő kutatási területei az Alföld néprajza, vallási néphagyományok és Szeged néprajza voltak.

A Pozsonyi csata, Dózsa György, Wass Albert szobrai, ott az alsóvárosi emlékkertben, egy-egy építőkövei magyarságunknak. Mint ahogy a saját kézzel megépített borospincéjének jelzett téglái is a múltunkat habarcsozzák egésszé.


Most elnémult egy hang, sírva kong a trianoni harang, az örökké tevékeny test is megpihent.

Meghalt a városvédő polgár, Szilágyi Árpád.

Az örök szegedi.

A Tisza part és a haza megint szegényebb lett egy érte élő, tevékenyen munkálkodó csendes robotossal.

A legnagyobb kincs az övé, az emlékezeté.

Mert akire emlékeznek az emberek, birtokolja a fellelhető legnagyobb kitüntetést.


Árpád!


Nyugodj békében!



FOTÓ:
GAZDA GYULA







Élő videó, élőadás: Evica920 Élőadások
(Lövey-/Pécsi-) Varga Éva
2018





Elhunyt vitéz lovag Szilágyi Árpád magyar arany érdemkeresztes "kultúrhérosz", nemzetőr ezredes

Lakatos Pál Megemlékezése

Felhatalmazásával átveszem a Magyar Rádió Vasárnapi Krónika főszerkesztőjének cikkét Méltó megemlékezésként vitéz lovag Szilágyi Árpád nemzetőr ezredesről. 




Ma érte szól a harang. Érte, a 83 éves korában ma délelőtt 10 órakor, a Szegedhez közeli Deszken meghalt szegedi városvédő polgárért, vitéz lovag Szilágyi Árpádért, aki Szeged-Alsóvárosban, a Földmíves utca 13-ban született és itt is élte le rendkívül gazdag életét.
Nem kincsekben, tettekben volt ő gazdag.
"Szilágyi Árpád Szegeden született 1936-ban. Édesapja jó nevű iparos, az államosításig cipőboltot vezet. Árpád egyik bátyját 1951-ben összeesküvés miatt 5 év börtönre ítélik, édesapját a pribékek megverik. Egy évvel később meghal. Származása és bátyja miatt Árpádot nem veszik fel középiskolába, esztergályosként dolgozik. Elvégzi a gépipari technikumot, majd a Rózsa Ferenc gimnáziumban tanít. Közben tanul, építőipari üzemmérnök képesítést is szerez. 1956-ban a szegedi tejüzemben dolgozik, a forradalom idején sem adják fel a munkát, ellátják a lakosságot, a kórházat, a klinikákat. Amikor a fővárosba szállítanak tejet, jár a Széna téren is, de a harcokban nem vesz részt."
1956 emlékét azonban tiszta szívvel ápolja. De minden fontos neki, ami Szegedhez kapcsolódik. 14-15 éves volt, ez a vészterhes ötvenes évek időszaka, amikor az alsóvárosi templomból elvitték a papokat. Elnémultak a harangok. Ekkor Árpád, akit barátomnak tudhattam, két unokatestvérével együtt, reggel, délben és este is, heteken keresztül megszólaltatta a harangot.
A harang, mint a vész jelzője, de egyben a dicsőség jelképezője is, mindig fontos volt számára. Nem véletlen tehát, hogy 2017. május 21-én, Szeged Napján, a Szegedi Dómban, hálaadó szentmise keretében felszentelték a világ magyarságának összefogásáért Őrbottyánban közadakozásból készített 56 kilós harangot, amelyet még aznap el is helyeztek az évek alatt nemzeti emlékparkká alakított szülőház udvarán, hogy haranghangjából kicsengjen: "Egy haza van, az Magyarország".
Az ő élete is bizonyította, nem kell ahhoz világhíressé lenni, hogy valaki szerethesse a hazáját. És tegyen is érte.
Árpád élete jelentős pillanatának tartotta, amikor létrehozta a Szegedi Hagyományőrző és Városépítő- Védő Egyesültet. Mindenre odafigyelt, ami szegedi. Kertjében a kettős kereszt felirata is hirdeti a magyar ember számára legfontosabb gondolatot: "Istenért, Hazáért, Nemzetért!"
Nemzeti Emlékkertjében szobor emlékeztet szüleire, de Bálint Sándorra is, a magyar néprajzkutatóra és művészettörténészre, „a legszögedibb szögedire”, a 20. századi magyar néprajz és folklorisztika egyik legnagyobb alakjára, aki rövid ideig nemzetgyűlési képviselő is volt.
Akinek fő kutatási területei az Alföld néprajza, vallási néphagyományok és Szeged néprajza voltak.
A Pozsonyi csata, Dózsa György, Wass Albert szobrai, ott az alsóvárosi emlékkertben, egy-egy építőkövei magyarságunknak. Mint ahogy a saját kézzel megépített borospincéjének jelzett téglái is a múltunkat habarcsozzák egésszé.
Most elnémult egy hang, sírva kong a trianoni harang, az örökké tevékeny test is megpihent.
Meghalt a városvédő polgár, Szilágyi Árpád.
Az örök szegedi.
A Tisza part és a haza megint szegényebb lett egy érte élő, tevékenyen munkálkodó csendes robotossal.
A legnagyobb kincs az övé, az emlékezeté.
Mert akire emlékeznek az emberek, birtokolja a fellelhető legnagyobb kitüntetést.
Árpád!
Nyugodj békében!




Elhunyt vitéz lovag Szilágyi Árpád magyar arany érdemkeresztes "KULTÚRHÉROSZ"

2019. december 22., vasárnap

HAJNALI GONDOLATOK

Elmúlt megint éjfél, duplán kellett a lapok oldalát szerkeszteni a Google programozási hibái miatt.

Meg a Facebook programozási hibái és visszaélései miatt is.

Ahogyan az egyetemi rendszerekben is a levelezéseket meghamisíották 10 éven át, hogy felcserélja a dolgozatokat, a szerzőket és alkotókat és a tanárnak ne lehessen leadni az anyagokat, vagy a tanár összekeverje és máséba rakja.



Azta.. milliárdos csalásaikat és diplomatolvajaikat----


Kezd fárasztó lenni a sok visszaélés, és az emberi etika feladja a határokat...

Elkezd nyilvánossá tenni mindent, ha másként nem megy.. hamisított okiratokat, melyeket az egyetem, a nyomozati hivatalok meg bírók és orvosok adnak ki.. Ha már éppen nyomozati céllal és munka céllal keletkeztek az oldalak, meg egyetem támogatására, amely utána a segítség helyett cserébe hatványozottan visszaélt...

Most akkor napló és publikáció menjen sorban a netre, a könyvekkel és anyagokkal?

Azt hiszem, nincs más megoldás, induljuk a petesejttől.. ab ovo....